Поради батькам "Економічне виховання в сім'ї"

Розповідайте дітям про свою роботу.
Малюки не усвідомлять зв'язок між пра¬цею і грошима, якщо не будуть знати, ким працюють їхні батьки, як заробляють гроші на життя. діти мусять розуміти що робота має не подобати¬ся — вона повинна "годувати".
Не приховуйте від дітей своє матеріальне становище.
Звісно, малюкові немає потреби занурюватися в усі нюан¬си сімейного бюджету, але варто пояснити дошкільникові, куди йдуть гроші. Навчіть його зіставляти бажання з мож¬ливостями, миритися з деякими обмеженнями.
Не привчайте дітей до надмірностей.
Неприпустимо, коли дитина мало не щодня отримує від вас подарунки і ні в чому не знає відмови. Навчіть малюка обмежувати бажання.
Формуйте у дошкільника розумні потреби.
Слухаючи дитячі "я хочу", частіше запитуйте: "А навіщо тобі це?". Не поспішайте задовольняти бажання, адже отримуючи все на першу вимогу малюки переходять межу розумного
Навчайте дітей ощадливості.
Не залишайте без уваги зіпсовані предмети, зламані іграшки, розірвані книги. Покажіть, як можна їх полагодити, продовжити термін служ¬би пошкоджених предметів.
Допоможіть, малятам усвідомити вартість речей.
Діти не мають звикати до того що усі поламані іграшки автома-тично замінюються новими. У кожній речі малюки мусять бачити цінність. Адже її хтось створив своєю працею.
Залучайте дітей до роботи по дому.
Дошкільник може займатися домашньою роботою нетривалий час, тому, даючи доручення, розраховуйте сили дитини. Поступово у неї буде розвиватися самодисципліна і вона буде виконувати навіть нецікаву роботу, і хоча робота малюка не доскона¬ла, не забувайте його заохочувати.